Open Kerkendag 2025

Open Kerkendag 2025

Op Tweede Pinksterdag, maandag 9 juni 2025, wordt de landelijke Open Kerkendag gehouden. De vierde editie van de Open Kerkendag staat in het teken van Hoop. Daarmee sluit het initiatief aan bij het Jubeljaar dat de rooms-katholieke kerk viert in 2025.

Stichting Open Kerkendag nodigt je uit om als moderne pelgrim, of gewoon als geïnteresseerde, verschillende kerkgebouwen – katholiek, protestants en herbestemd –  te bezoeken. Laat je inspireren door de rijke geschiedenis, ontmoet nieuwe mensen, en vind hoop in de serene ruimte van kerken die al eeuwenlang een baken van rust en bezinning zijn.

In het hele land zullen kerkgebouwen open zijn voor bezichtiging en gebed. De Nederlandse bisdommen werken samen met de Protestantse kerk en met enkele provinciale erfgoedorganisaties. Ook in het bisdom van ‘s-Hertogenbosch hebben tientallen kerken zich aangesloten bij dit initiatief. Het is een kans voor (hernieuwde) kennismaking en wil mensen gevoelig maken voor de hoopvolle reden waarvoor het kerkgebouw ten diepste bedoeld is.

Parochies kunnen hun kerk nog aanmelden voor deelname. Het kerkgebouw wordt dan op een online kaart gezet die meedraait in de campagne van Open Kerkendag. Extra tip: download ook het ‘Brabants Kerkenboekske’ (PDF) waarin (fiets)routes langs kerkgebouwen uitgewerkt staan in verschillende Brabantse steden.